Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект про звільнення від судового збору при оскарженні постанов у справах про адміністративні правопорушення.
Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ.
Зазначається, що Комітет розглянув проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо звільнення від сплати судового збору у зв'язку з оскарженням постанов у справах про адміністративні правопорушення" (№3424).
Так, метою законопроекту є усунення штучних перепон для доступу до правосуддя, створених постановою Верховного Суду про розмежування двох правових категорій "державне мито" та "судовий збір" у випадках оскарження постанов про притягнення до адміністративної відповідальності.
Згідно нової правової позиції Верховного Суду, наприклад у випадку оскарження до суду постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 17,00 грн, необхідно буде спочатку сплатити судовий збір в розмірі 420,40 грн, що майже в 25 разів перевищує суму самого штрафу.
Зокрема, запропонованим законопроектом вносяться зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, що замінюють застарілу дефініцію "державне мито" на "судовий збір". Крім того, вносяться зміни до Закону "Про судовий збір", якими закріплюється звільнення від сплати судового збору за подання скарги або позову щодо оскарження постанови у справі про адміністративне правопорушення.
Таким чином, Комітет рекомендував Верховній Раді включити законопроект №3424 до порядку денного і за підсумками розгляду у першому читанні прийняти його за основу.
Також члени Комітету розглянули проекти Законів "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання розвитку галузі електричного транспорту в Україні" (№ 3476) та "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо стимулювання розвитку галузі електричного транспорту в Україні" (№3477).
Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді включити обидва законопроекти до порядку денного сесії і прийняти за основу.
Нагадаємо, Комітет ВРУ рекомендує ухвалити законопроект щодо передачі корпоративних прав в управління.