flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Закон і Бізнес N3/2020. Анонс публікацій

27 січня 2020, 14:15

Судова влада України

Представляємо огляд найважливіших правових тем тижня, про які можна прочитати в новому випуску газети Закон і Бізнес N3 (1457). 25 – 31 січня 2020 р.


Провокативність і публічність, участь у резонансних справах і безпринципність. Образ сучасного медійного адвоката втілює в собі партнер АО Barristers, адвокат Олексій ШЕВЧУК. В інтерв’ю «ЗіБ» юрист ділиться поглядами на права людини та зізнається, що один наркотик у його житті все ж присутній.

На цьому тижні «ЗіБ» вручив диплом ІІІ конкурсу «Читацьке визнання» його переможцю — голові Державної судової адміністрації, заслуженому економісту України Зеновію ХОЛОДНЮКУ. Користуючись нагодою, ми не могли не поцікавитись, яким обіцяє бути цей рік для судової системи.

Законопроекти, які подавалися під соусом підвищення якості журналістики та гарантування національної безпеки, насправді дозволяють штрафувати навіть пересічних громадян за дописи у «Фейсбуку». Про те, як берегти державу будуть не працівники СБУ, а самі громадяни власним мовчанням читайте у статті «Підспівувати хором».

Невдовзі українців очікує скасування мораторію на звернення стягнення на житло за кредитами у валюті. Порадившись, міжнародні експерти знайшли досить незвичний вихід із ситуації. Куди підуть виділені $46000? Читайте у матеріалі «Ощасливити кожного».

Багато хто нарікає на судову систему та ставить під сумнів справедливість ухвалених вироків.

Законотворці знайшли рішення — посадити на місце судді диванних критиків. Зовсім скоро доля людини може опинитися в руках суспільства. Як і навіщо в Україні планують увести в дію класичний суд присяжних розповідає стаття «Під присягою навприсядки».

Навколо ДБР тривають скандали. Конкурсанти стверджують, що організатори зробили все можливе, аби сторонні особи не довідалися про можливість зайняти одну з керівних посад, а самі організатори пишаються кількістю кандидатів. Але чому ж кандидати в керівники головного слідчого органу країни скаржилися, що не змогли знайти того, що в усіх на виду? Відповідь у матеріалі «Бюро таємних вакансій».

Законника, який забезпечив позов раніше, ніж відкрив провадження, не звільнять з посади. Суперечка товариства та банку за будівлю дійшла до абсурду. Тут були і підроблені рішення, і вигадані позикодавці, які не хотіли розгляду справи по суті, а жадали тільки арешту нерухомості. Детальніше про цю ситуацію розповідається у статті «Привиди позикодавців».

Традиційними наприкінці року для Вінниччини є наради з керівниками апарату місцевих загальних судів та їхніми заступниками. Обговорюються організація роботи, стан матеріально-технічного забезпечення та інші важливі для функціонування судів питання. Як пройшов 2019-ий для судів Вінниччини та як вони житимуть у році, що настав, розповідає у статті «Комп’ютеризація — на 100%!» Василь БІЛИК, начальник ТУ ДСА у Вінницькій області, к.ю.н.

Після зміни вивіски та очищення головного прокурорського офісу від негідних кадрів, на

вул. Різницькій замислилися над припливом свіжої крові. Прийом документів від охочих спробувати себе в ролі прокурора триватиме до 2 лютого. Кого ж хочуть бачити в Офісі Генерального прокурора? Про це в матеріалі «Найбільш привабливими кандидатами були б молоді успішні адвокати» розповів Віктор ЧУМАК, заступник Генерального прокурора, голова однієї з кадрових комісій.

Наявний інститут розгляду кримінальних проваджень з участю присяжних суттєво обмежує участь народу в здійсненні правосуддя. Тож Уряд запропонував перейти до англосаксонського моделі суду присяжних. Що позитивного в цій ініціативі, а які недоліки потрібно усунути? Свою думку з цього приводу у матеріалі «Справедливість від народу» висловила Юлія ДУБІНА, помічник адвоката в АО «АФ «Олег Рачук».

Дітей та дорослих масово перевірятимуть на вживання наркотиків. Відразу застережемо: боротися з наркоманією потрібно, вона дійсно є однією з найгостріших соціальних і правових проблем. Проте будь-які перегини в цій боротьбі нівелюють мету. Яким чином? Читайте у статі «Мерщій здавати аналізи!».

Немотивовані штрафи та законопроект щодо Антимонопольного комітету. В Асоціації правників України з нового року намагаються сприяти посиленню конкуренції на ринку. Від АМК очікують пояснень щодо санкцій, які застосовуються до суб’єктів господарювання. Детальніше про це — у статті «Належний стримуючий ефект».

Повернути можливість державним підприємствам закуповувати ліки та зекономити на послугах міжнародних організацій пропонують народні депутати. Вони вважають, що корупцію ми вже перемогли. Якою ж ціною повинні

подешевшати ліки? Про це — у матеріалі «Реформатори в білих шатах».

Джерело: Закон і Бізнес