flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Закон і Бізнес N 46/2018

19 листопада 2018, 09:35

Судова влада України

Представляємо огляд найважливіших правових тем тижня, про які можна прочитати в новому випуску газети Закон і Бізнес N 46. 17 - 23 листопада 2018 року.


Толерантність до несправедливості з боку правників та пересічних людей — палиця у колесі правосуддя. Цього не змінить жоден закон. Слід виховати нове покоління освічених, чесних та вимогливих правників, для яких порушення закону чи прояви корупції будуть неприпустимими. Так вважає доктор юридичних наук, професор Львівського національного університету ім.І.Франка, член Вищої ради правосуддя Андрій БОЙКО. Докладніше — у матеріалі «Не можна вимагати від суддів, аби вони були святішими за папу римського».

 

Вища кваліфікаційна комісія суддів пишається тим, що в питанні добору кандидатів випереджає всю Європу, адже досліджує не лише знання права, а й родину, медичну картку та психологічний стан людини. Як ВККС відбирає суддів, читайте у статті «Особистість важливіша за освіту».

 

У Верховного Суду нагромадилися запитання до «конституційників». Тому перше засідання Пленуму ВС вирішили присвятити конституційності положень одразу трьох законодавчих актів. Про це читайте у матеріалі «Розпочали з подань».

 

Адвокати не можуть торгуватися за винагороду, як на базарі. Але, на відміну від суддів, можуть самостійно визначати достойну оплату своєї праці. Робити це потрібно так, щоб клієнти не грюкнули дверима, почувши число, а колеги не насміхалися над заниженою оцінкою себе та своїх можливостей.  Про секрети досягнення високих гонорарів, читайте у статті «Гонорар від слова «гонор»».

 

Три справи про отримання служителями Феміди незаконної вигоди дійшли до суду. За час розслідування підозрювані встигли побувати за ґратами, їх не раз відсторонювали від роботи та навіть знову допускали до роботи на кілька місяців. ВРП усуває суддів від роботи, аби від перенесень засідань не страждали ті, чиї спори вони мали б розглядати. Докладніше про відсторонення трьох суддів, читайте у матеріалі «День хабара». 

 

Страсбурзькі аспекти кримінального процесу чекають не дочекаються відображення в українській правосвідомості. Адже національна юстиція виконує рішення Європейського суду з прав людини усупереч правам і свободам людини. Причому не всі судді виступають за вивчення міжнародної практики. Як суди пародіюють ЄСПЛ, дізнаєтесь у статті «Судоми ігнору».

 

Захищаючи інтереси клієнта в кримінальному провадженні, адвокат може спиратися на електронні данні. Проте не кожна скопійована інформація набуватиме статусу доказової. Про те, навіщо правникові варто мати під рукою плівковий фотоапарат, розповів працівник Служби безпеки у статті «Підійде не кожна копія».

 

З кінця 2017 року в Україні діє новий найвищий судовий орган. Це дало підстави сподіватися, що він по-новому погляне на наявні проблеми правозастосування та судової практики у податкових спорах. Те, чи справдилися такі надії, спробуємо з’ясувати на конкретних прикладах. Про нові підходи ВС до захисту прав платників у податкових спорах розповів юрист Ader Haber ОЛЕКСАНДР НІОРАДЗЕ  в матеріалі «Нешаблонні позиції»

 

Якщо міжнародною угодою, ратифікованою Верховною Радою, установлено інші правила, ніж ті, що передбачені в акті законодавства України, то застосовуються норми міжнародного права. Про наслідки порушення цього принципу йдеться в узагальненні судової практики щодо видворення з України іноземців та осіб без громадянства. Докланшіе про реадмісію розповіли ГАННА ШЕЛЄХОВА, голова Зарічного районного суду м.Суми та АЛЛА РУБАНЕНКО, помічник судді Зарічного районного суду м.Суми в статті «Угода понад закон».

 

Реформування системи адвокатського самоврядування, запропоноване Адміністрацією Президента, призведе до руйнування адвокатури як незалежного конституційного інституту. Такої думки дійшли учасники

дискусії «Законопроект №9055. За та проти». Про прогнози щодо наслідків президентської реформи адвокатури, читайте у матеріалі «Проект керованого хаосу».

 

Судді КС виправдали відмову Кабміну від допомоги по догляду за дитиною до трьох років, чого не стали робити їхні попередники

У разі потреби держава може відмовитися від підтримки сімей з дітьми або скоротити її.

Адже такий вид допомоги не визначений у Конституції як складова права на соціальний захист. Докладніше про справу — у статті «На немовлятах економити можна».

 

Певно, відносини між бізнесменами та органами контролю нині досягли найгіршої стадії. Перші в більшості випадків обирають створення тіньових структур, а другі використовують будь-які засоби, навіть прямо заборонені законом, для тиску. Чи є можливість протидіяти цьому? Як ефективно протидіяти тиску податкової, та чого чекати від проголошеної лібералізації, дізнаєтесь у статті «Зі щитом чи на щиті?».

 

У грудні 2017 року процесуальні кодекси зазнали значних змін. Зокрема, лави учасників судового процесу поповнились експертом з питань права. Проте, як переконані нардепи, нині виникла потреба уточнити критерії, які дозволять сторонам послуговуватися висновками такої особи. Детальніше про експертів у галузі права розповіла ДІАНА КОЛОМІЙЦЕВА, адвокат, керуючий партнер ЮК «Боссом груп», к.ю.н. у матеріалі «За критерієм визнання».

 

Найуспішніші лідери у сфері юриспруденції та бізнесу знайшли стелю для жіночої кар’єри.

Талановиті, освічені, професійні, проте досі перебувають у тіні чоловіків. Чому сучасні жінки не використовують можливості, виборені для них суфражистками, та чого насправді варта кар’єра? Про місце жінки в юриспруденції, читайте у статті «Через терни в партнери».

Джерело:  Закон і Бізнес