У проекті Закону №2545 "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо звільнення від кримінальної відповідальності судді" є положення, які суперечать міжнародним стандартам.
Про це заявила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.
Так, працівниками Секретаріату були проаналізовані проекти законів, які попередньо внесено до порядку денного на парламентський тиждень. За результатом проведеного аналізу зроблено висновок, що проект Закону №2545 не може бути прийнятий у першому і другому читанні.
Людмила Денісова звернулася до народних депутатів не приймати законопроект вцілому, а підтримати за основу, аби внести пропозиції щодо приведення документа у відповідність із законодавством.
Насамперед йдеться про можливість позбавити суддю кримінальної відповідальності, якщо на нього чинився тиск. За словами Уповноваженого, законопроектом обмежено коло осіб, які можуть чинити тиск - окрім голови суду, його заступників чи службових осіб, які мають особливе спеціальне становище, на суддю може вплинути головуючий суду, інші судді, прокурор. При цьому коло осіб, які можуть незаконно впливати на суддю, взагалі не повинно обмежуватися.
"Також в законопроекті виписане "звільнення від кримінальної відповідальності судді можливе лише після надання ним належних і допустимих доказів здійсненого на нього тиску". Це положення є неприпустимим, оскільки воно суперечить ст. 62 Конституції України про презумпцію невинуватості", - зазначила Людмила Денісова.