Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Судова влада України
Представляємо огляд найважливіших правових тем тижня, про які можна прочитати в новому випуску газети Закон і Бізнес N 7 (1357). 17–23 лютого 2018 року.
У структурі Національної школи суддів з’явився новий підрозділ — Тестологічний центр. Він займається питаннями підготовки для Вищої кваліфікаційної комісії суддів матеріалів для проведення відбіркового та кваліфікаційного екзаменів, заходів, пов’язаних зі спеціальною підготовкою претендентів на мантії, оцінювання служителів Феміди. Про історію створення та завдання ТЦ в інтерв’ю «ЗіБ» розповів ректор НШС Микола Оніщук.
Розробники проекту закону про адвокатуру залучили до обговорення представників самоврядних органів останньої. Та, встановивши жорсткий регламент для виступу, фактично позбавили запрошених можливості висловитися. Натомість бозна-звідки з’явилася пропозиція спростити доступ до адвокатури для прокурорів. Про те, як адвокатам запропонували вкластись у дві хвилини й поділитися клієнтами з прокурорами, читайте в публікації «Реформаторський цейтнот».
Вища кваліфікаційна комісія суддів планує невдовзі працевлаштувати служителів Феміди, які залишились у Верховному та трьох вищих спеціалізованих судах України. Куди ж подадуться ці законники? Відповідь на це питання – в матеріалі «Апеляція чи звільнення».
Із часу появи норми про можливість тимчасового переведення служителів Феміди до судів, які потребують допомоги в розгляді справ, до інших інституцій було відряджено 70
осіб. Декому з них довелося стикнутися з проблемами. Дізнайтеся, що варто знати володарям мантій, які погоджуються на відрядження до іншої установи, зі статті «Обмовка про командировку».
На цьому тижні Вища рада правосуддя вперше у своїй історії розглядала скарги на рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів. Обидва стосувалися закриття дисциплінарних проваджень, порушених проти працівників обласних прокуратур. Що чекає прокурора, який забув, де живе, або поділився матеріалами слідства? Про це читайте в публікації «Оскарження з дозволу».
Адвокати, котрі уклали договір із клієнтом, почубилися з колегою, якого направив Центр із надання безоплатної правової допомоги, через те, що той не побажав вийти з процесу. Безплатний адвокат переконаний, що діяв у інтересах підзахисного. Докладніше про це в матеріалі «На все воля клієнта».
Майже 2 роки тому помічники суддів залишили державну службу. Втім, і нині тривають дискусії щодо того, яким має бути статус асистентів володарів мантій. Останні нарікають: перейшовши на патронатну службу, втратили чимало гарантій. З’явилися і певні корупційні ризики. При цьому частина помічників не хоче повертатися на держслужбу. Який вихід із ситуації? Відповідь на це питання – в статті «Камо грядеші, помічнику?».
В останні роки незалежність суддів щодня випробовується на міцність. Аналізуючи випадки втручання в здійснення правосуддя, можемо дійти висновку, що кількість фактів тиску збільшилась. І простежується тенденція до розширення арсеналу методів утручання: замість звичних зривів засідань, акцій протесту під загрозою вже опинилися життя та здоров’я суддів, працівників апарату та пересічних громадян. Про факти тиску, що можуть
торкнутися невдовзі кожного, читайте в публікації «Безпека та незалежність у цифрах».
Впроваджуючи будь-яку реформу, її автори прагнуть покращити ситуацію у галузі. Не є винятком і судова реформа. Та чи можна досягнути поставлених цілей з огляду на зміну процесуального законодавства? Деталі дізнаєтеся з матеріалу ««Монстри» від правосуддя».
Судді продовжують самотужки шукати вихід із колізій, що утворилися внаслідок набуття чинності новою редакцією Господарського процесуального кодексу. На спільній нараді голів місцевих, апеляційних і Касаційного господарських судів розглядалися проблеми, що виникають під час розгляду справ про банкрутство. Про це докладніше читайте у статті «На роздоріжжі норм».
Захищаючи клієнтів, адвокати часто стикаються з необхідністю проведення фоноскопічної експертизи. Однак небагато з них можуть відрізнити дублікат від копії, а ще менше знають, як зробити аудіозапис придатним для подальшого дослідження. На що адвокату варто звертати увагу при клопотанні про перевірку аудіозапису, дізнайтеся з публікації «Оригінал. Дублікат. Копія».
Ще у 2012 році в Україні планувалося запровадити поділ кримінально караних діянь на злочини та проступки. У законодавстві Німеччини він уже існує тривалий час. Які ж відмінності в правовому регулюванні та який позитивний досвід можна запозичити з КК ФРН, проаналізовано в матеріалі «Що бюргеру проступок, для нас — злочин».
Джерело: Закон і Бізнес