flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Покарання за домашнє насильство: порівняльна таблиця змін до КК та КПК

12 січня 2018, 08:56

12 січня набувають чинності зміни до Кримінального кодексу щодо домашнього насильства. Як відомо, 6 грудня Верховна Рада прийняла Закон № 2227-VІІІ «Про внесення змін до деяких законів України у зв'язку з ратифікацією Конвенції Ради Європи про запобігання насильству над жінками та домашнього насильства і боротьбі з цими явищами». На наступний день, 7 грудня, депутати проголосували за Закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству».

Обидва закони передбачають більш жорсткі покарання для кривдників і дозволяють Нацполіціі контролювати поведінку порушника, щоб уникнути повторного насильства. Вперше в Україні ввели кримінальну відповідальність за домашнє насильство.

Закон передбачає створення Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства, створення програм для постраждалих і їхніх кривдників.

Примітно, що вже 12 січня 2018 року в силу вступають деякі зміни Закону №2227-VІІІ , а саме - зміни до статті 67 Кримінального кодексу.

Зокрема, при призначенні покарання обставинами, які його обтяжують, визнаються:

•вчинення злочину на ґрунті расової, національної, релігійної ворожнечі або ворожнечі або на грунті статевої приналежності;

•вчинення злочину щодо особи похилого віку, особи з інвалідністю або особи, яка перебуває в безпорадному стані, або особи, яка страждає на психічний розлад, зокрема недоумством, яке має вади розумового розвитку, а також вчинення злочину щодо малолітньої дитини або в присутності дитини;

•вчинення злочину щодо подружжя або колишнього подружжя або іншої особи, з яким винний перебуває (перебував) в сімейних чи близьких відносинах.

Кандидат юридичних наук, заслужений юрист України Тетяна Слуцька (начальник відділу забезпечення діяльності заступника Голови та секретаря судової палати у кримінальних справах ВССУ) підготувала порівняльну таблицю змін до КПК і КК у зв'язку з новими законами. З нею можна ознайомитися нижче.